Yaren Bilişim, Babaeski Bilgisayar Teknik Servisi

Günümüzde insanların birçok işlemini bilgisayarlardan yaptığı ve birçok kuruluşta verilen hizmetlerin bilgisayarlar üzerinden gerçekleştiği düşünüldüğünde yaşanılabilecek küçük problemler bile bazen oldukça can sıkıcı olabilmektedir.

Bilgisayarınızla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, lütfen çekinmeden bizimle iletişim kurunuz.

Yaren Bilişim, Babaeski Bilgisayar Teknik Servisi’nde En Sık Yapılan İşlemler:

Anakart Değişimi / Onarımı
LCD Ekran Değişimi / Onarımı
Bellek (Ram) Yükseltme / Değiştirme
Bios ve IO Programlama
Sıvı Teması Hasar Tespit / Onarımı
Kırık Menteşe ve Kasa Değişimi / Onarımı
Klavye Değişimi
Genel Bakım
Hardrive Onarım / Veri Kurtarma
İşletim Sistemi Yükleme
Yazılım / Uygulama Kaldırma ve Yükleme
Program Lisanslama
Virüs / Casus Yazılım Temizleme
Adaptör Değişimi
Pil Değiştirme
Teşhis

Tablet PC, Dizüstü ve Masaüstü bilgisayarınızın bakım ve onarımı için Yaren Bilişim’i tercih edebilirsiniz.

Ekran Arızası
Dizüstü bilgisayarlarda en karakteristik arıza biçimi ekran arızalarıdır. Çoğu zaman garanti kapsamı dışında olan ekran arızalarının en sık karşılanan biçimi ekran kırıklarıdır. Başlangıçta ekranda oluşan küçücük bir kırık bile zamanla büyüyerek tüm ekranı kaplayıp ekranı kullanılamaz hale getirebilmektedir.

Ölü pikseller bilgisayarınızı aldığınız ilk gün karşınıza çıkabileceği gibi birkaç yıl sonra da görülebilecek bir hatadır. Ölü piksel ekranda siyah veya beyaz bir nokta olarak durur ve kaybolmaz. Bazı arka plan renklerinde kendini göstermeyebilir. Ekranda oluşan diğer arızalara göre en zararsız arıza ölü pikseldir. 3 piksel boyutunu geçen ölü piksele sahip garanti süresi devam eden ürünlerde de ekranın değiştirilmesi zorunludur. Bu durumda bir veya iki ölü pikselli ekranı olan kullanıcıların ürünlerini garanti kapsamında değiştiremeyecekleri için daha fazla ölü pikselin oluşması için beklemeleri gerekmektedir.

Babaeski Bilgisayar Teknik Servisi Yaren Bilişim’de bilgisayar ekran değişimi yapılmaktadır.

Şarj Girişi ve Adaptör Arızası
Dizüstü bilgisayarlarda en sık karşılaşılan kullanıcı kaynaklı garanti kapsamı dışı arızalardan biri de şarj girişlerinde oluşan deformasyonlardır. Adaptörün şarj girişine çok sık ve dikkatsiz olarak çıkartılıp takılmasıyla oluşan bu tür arızalar çok maliyetli olmamakla birlikte, orijinal veya uyumlu girişin bulunmasının zor olduğu arızalardır.

Babaeski Bilgisayar Teknik Servisi Yaren Bilişim’de bilgisayarınızın arızalı olan şarj girişinin onarım işlemini yaptırabilir veya ihtiyacınız olan şarj cihazını temin edebilirsiniz.

Anakart Arızası
Anakart arızaları dizüstü bilgisayarlarda sorunun çözümü ve telafi edilmesi en zor arızalardandır. Masaüstü bilgisayarlarda yenisi ile değiştirmek için yüzlerce seçeneğin olduğu anakart arızalarında dizüstü bilgisayarlar için seçenek çok sınırlıdır. Bazen değiştirilmesi gereken bir anakart arızası için yetkili servisten fiyat istenildiğinde, anakartın fiyatı cihazın kendi fiyatının birkaç mislini bile bulabilmektetir, bazen çok zorunlu durumlarda siz bilgisayarınızın fiyatının birkaç katını ödemeye razı olsanız bile anakartı bulmanız mümkün olamamaktadır. Bunun için, dizüstü bilgisayarların anakart arızalarında değişim en son çözüm olmaktadır. Anakartın arızalanması durumunda yeterli, deneyimli ve teknik teçhizat bakımından donanımlı teknik servislerde anakart üzerinde arıza yapan tüm parçalar ve çipsetler değiştirilerek anakartın tamiri yapılmaktadır.

Babaeski Bilgisayar Teknik Servisi Yaren Bilişim’de bilgisayarınızın markası ve modeli ne olursa olsun anakart onarımı veya değişimi yaptırabilirsiniz.

Sıvı Teması
Anakart arızalarında geri dönüşü en zor ve en zahmetli olan arıza türlerinden biri anakarta sıvı temasıdır. Sıvı teması genellikle klavye üzerinden sızan başta geleneksel içeceklerimizden çay, kahve, meyve suyu ve su gibi içeceklerin çalışır vaziyetteki bilgisayara kısa devre yaptırmasından kaynaklanmaktadır. Sıvı temasına maruz kalan bilgisayar eğer çalışır vaziyetteyse hemen fişi çekilip bataryası çıkartılmalı, şebeke elektriği ile bağlantısı derhal kesilmelidir. Cihaz sıvı temasının olduğu yüzünün tersine çevrilip beklenmelidir. Sıvı eğer cihazın içine sızdıysa hiçbir şekilde tekrar açılmamalı, içerideki hassas devre ve çipsetlerin sıvı temasıyla kısa devre olarak yanmasının önüne geçilmelidir. Ters çevrilen bilgisayar bir süre bekledikten sonra hiç çalıştırılmadan en yakın teknik servise götürülerek uzman personel tarafından içinin temizlenip gerekli işlemlerin yapılması sağlanmalıdır.

Babaeski Bilgisayar Teknik Servisi Yaren Bilişim’de sıvı temaslı cihazların temizlik, bakım ve onarım gibi işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Sabit Disk ve Bellek Arızası
Sabit disk, bilgisayarın içinde kayıtlı olan bütün programların kaydedildiği kalıcı bellektir. Sabit diski arızalanan bilgisayarın işletim sistemi çalışmaz veya bilgisayarınız donma ve kopyalama hataları verir. Diskin bazı sektörlerinde oluşan hatalar nedeniyle kopyalama ve silme işlemleri yapılamaz. Sabit disk ve bellek arızaları genellikle format atma işlemi olarak bilinen işletim sistemi yükleme işlemi sırasında veya kopyalama sırasında fark edilir. Sorun kendisini işletim sistemi başlatma/yükleme ve diske erişim hatası şeklinde gösterir. Sabit disk arızalarının en tehlikeli ve telafisi güç olan yanı ise arıza yapan diskin içindeki bilgilere erişilmesinin çoğu zaman neredeyse imkansız hale gelmesidir.

Babaeski Bilgisayar Teknik Servisi Yaren Bilişimde, Sabit Disk (HDD/SDD) ve Bellek Ram değişimi yapıldığı gibi arızalanan sabit disklerdeki veriler de kurtarılmaktadır.

Klavye Arızası
Sizin bilgisayarınızla iletişim kurduğunuz, parmaklarınızın hareketlerini sayısal dile çeviren, zaman zaman sert ve hırçın davranıp hırpaladığınız giriş aracının adı klavyedir.. Klavye olmadan, fareyle bilgisayarda sadece pencere açılıp kapatılabilir. Klavyesi arızalan bilgisayarı kullanmak bir yana açmak bile zordur çoğu zaman. Klavye arızaları genellikle tuşların hiç basmaması veya bazı tuşların basıp bazılarının basmamasının yanı sıra basılan tuşlardan farklı ve çift karakterler çıkması şeklinde görülür. Klavye bastığınız tuşlarla yazılan karakterler farklı çıkıyorsa veya bazı tuşları hiçbir sorun görünmediği halde yazmıyorsa o klavyeyi değiştirmekten başka çare yoktur.

Babaeski Bilgisayar Teknik Servisi Yaren Bilişim’de bilgisayar klavye değişimi yapılmaktadır.

Diğer Arızalar
TouchPad, SD-MMC kart okuyucu girişleri, USB girişleri, MMC ve XPress kart genişleme yuvalarında değişik türlerde arızalar meydana gelebilmektedir. TouchPad, bilgisayarın tümleşik faresidir. Harici fare olmadan fare işlevini gören bu donanım arızalandığında bilgisayarınız hiçbir dokunmayı algılamaz veya kendiliğinden kontrol dışı hareket eder. Bu arıza tamir edilerek veya değişim yapılarak giderilebilir.

Bilgisayarınızla ilgili yaşadığınız bütün sorunlar için Babaeski Bilgisayar Teknik Servisi Yaren Bilişim ile iletişime geçebilirsiniz.

Yaren Bilişim

0 553 338 09 83